WALTHER CCP M2
Product Description:
Made for concealed carry, the Walther CCP (Concealed Carry Pistol) M2 is a polymer-framed handgun designed for perfection. Enjoy reduced recoil and easy slide movement with this innovative pistol.
Specifications:
| Action | SEMI AUTOMATIC |
|---|---|
| Barrel Length | 3.50″ |
| Caliber | 9MM LUGER (9×19 PARA) |
| Capacity | 8 ROUNDS |
| Finish | Stainless |
| Weight | 1.6 lbs |
| Barrel Length Ranges | 3.0 – 3.9 in |
| Weight Ranges | Less than 2.0 lbs |


Matthew Thomas –
Love the website!