Bersa TPR9 Compact 9mm Luger 3.25in Matte Pistol – 13+1 Rounds. Extended slide release. Picatinny rail. 1/2×28 Thread pattern.
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 13+1 |
| Barrel Length | 3.25in |
| Finish | Matte |
| Grips | Polymer |
| Sights | 3-Dot Fixed Sights |
| Weight | 23oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | TPR9C |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.5in |
| State Compliance | Colorado Compliant |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |



