Bersa BP9 Concealed Carry 9mm Luger 3.3in Nickel/Black Pistol – 8+1 Rounds – An execllent and elagant option for a compact and reliable concealed carry firearm for all self defense needs.
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 8+1 |
| Barrel Length | 3.3in |
| Finish | Nickel/Black |
| Grips | Black Polymer |
| Sights | Contrast |
| Weight | 21.5oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Frame Size | Compact |
| Gun Model | BP9CC |
| Hand | Ambidextrous |
| Overall Length | 6.36oz |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |



