Bersa Thunder 22 Long Rifle 3.5in Duo-Tone Pistol – 10+1 Rounds. This small caliber semi-automatic is economical to shoot and packed with thoughtful features to improve comfort, accuracy, and durability. Perfect for anyone needing practice to maintain proficiency.
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 3.5in |
| Finish | Duo-Tone |
| Grips | Polymer |
| Sights | Blade Front / Notched-Bar Rear |
| Weight | 18.9oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Color | Black |
| Gun Model | THUNDER22 |
| Hand | Right |
| Overall Length | 6.6in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Rimfire |



