Taylors and Company Old Randall 357 Magnum 5.5in Taylor Polished Matte Blued Steel Revolver – 6 Rounds – The Old Randall was designed with the famous Kentucky & West Virginia family feud in mind. This model features a matte blued forged steel frame, matte blued finish parts, case hardened hammer, matte brass backstrap & trigger guard, and walnut Navy size grip. This firearm is Taylor Tuned.
| Action | Revolver |
|---|---|
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 5.5in |
| Finish | Taylor Polished Matte Blued Steel |
| Grips | Walnut |
| Sights | Fixed Front, Notched Rear |
| Weight | 40oz |
| Cartridge | 357 Magnum |
| Gun Model | OLD RANDALL |
| Overall Length | 11.1in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant California Compliant |
| Type | Centerfire |



