Overview
Diamondback Firearms DBX 5.7x28mm 8in Mid-Night Bronze Cerakote Modern Sporting Pistol – 20+1 Rounds – Features a threaded barrel.
Specifications
| Action | Modern Sporting Pistol |
|---|---|
| Barrel Length | 8in |
| Capacity | 20+1 |
| Cartridge | 5.7x28mm |
| Finish | Mid-Night Bronze Cerakote |
| Gun Model | DBX |
| Hand | Right |
| Overall Length | 15.25in |
| Threaded | Yes |
| Type | Centerfire |
| Weight | 3lbs |

