Bond Arms Stinger 22 Long Rifle 3in Stainless Break Action Pistol – 2 Rounds – The Stinger RS has the same quality as Bond Arms’ regular Double Barrel Handguns but like the Stinger has a slimmer profile and weighs only 16 oz. Features: Stainless steel 3in Rough series style barrel, Stainless Steel frame with Rough series finish, Total weight 16oz, Rebounding hammer, Retracting firing pins, Cross-bolt safety, Comes with standard rubber grips and a slimmer set of polymer grips.
- Cross Bolt Safety
- Retracting Firing Pins
- Rebounding Hammer
- Trigger Guard
| Action | Break Action |
|---|---|
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 3in |
| Finish | Stainless |
| Grips | Synthetic |
| Sights | Front Blade/Fixed Rear |
| Weight | 12oz |
| Cartridge | 22 Long Rifle |
| Gun Model | STINGER |
| Hand | Right |
| Overall Length | 4.5in |
| Type | Rimfire |


