Bond Arms Roughneck 9mm Luger 2.5in Stainless Break Action – 2 Rounds. Roughneck is compatible with all standard Bond Arms barrels for easy caliber conversions. The pistol has stainless steel double-barrel and frame, the barrels and trigger are polished and the frame is sand blasted. Features- patented rebounding hammer, retracting firing pins, cross-bolt safety and spring-loaded, cammed locking lever.
| Action | Break Action |
|---|---|
| Capacity | 2 |
| Barrel Length | 2.5in |
| Finish | Stainless |
| Grips | Black Rubber |
| Sights | Blade Front / Fixed Rear |
| Weight | 19oz |
| Gun Model | ROUGHNECK |
| Hand | Right |
| Overall Length | 4.5in |
| State Compliance |
New York Compliant Colorado Compliant Washington Compliant |
| Type | Centerfire |



