Bersa TPR9 9mm Luger 4.25in Duotone Pistol – 17+1 Rounds. Loaded chamber indicator. Extended slide release. Picatinny Rail. Thunder 9 series.
| Action | Pistol |
|---|---|
| Capacity | 17+1 |
| Barrel Length | 4.25in |
| Finish | Duo-tone |
| Grips | Polymer |
| Sights | Interchangeable Sig Sauer Type Fixed Sights |
| Weight | 30.7oz |
| Cartridge | 9mm Luger |
| Color | Black |
| Gun Model | TPR9C |
| Hand | Ambidextrous |
| Overall Length | 7.56in |
| Type | Centerfire |



